KURZ REBOZA

Kurz použití mexického šátku Rebozo v těhotenství, u porodu a v poporodním období. Kurz je určen dulám, PA a ženám poskytujícím péči o těhotné. 

Rebozo je tradiční, hustě tkaný, mexický šál. Jeho použití je v Mexiku celoživotní. Slouží jako ubrus, přikrývka v chladnějších dnech, pomocník v těhotenství a u porodu a poté také na nošení dětí. Je jedním z mála nástrojů, které jako dula mám v tašce. Jemné prosévání břicha ženy rebozem je velmi uklidňující, relaxační a pečující. Tato břišní masáž pomůže ulevit napětí děložních vazů v průběhu těhotenství a porodu. 

Použití Reboza během porodu může pomoci miminku se dostat do optimální polohy. Technika reboza je jemná, neintervenční, bez medikační způsob, jak podpořit rodící ženu. 

Po porodu může být rebozo použito k zavinutí matky a tak ji pomoci znovu integrovat její nervový systém. 

 

Detaily kurzu?

 • 1
  Datum kurzu
  Kurz bude 14.1.2018 od 10.00 do 17.30hod v Mateřské Centrum Šťastné Srdce, ZŠ Slovenská, 737 01 Český Těšín
 • 2
  Cena kurzu
  Cena kurzu 1650 Kč za osobu. Součástí kurzu jsou materiály ke stáhnutí, podpora facebookové skupiny a také certifikát.
 • 3
  Techniky
  Součástí kurzu jsou techniky uvolnění a jak pomoci ženám během těhotenství a v počátečních stádiích porodu, při samotném porodu a jak pomoci porodu placenty. Projdeme techniky pro uvolnění bolesti zad a stimulaci děložních vln. Nedílnou součástí také budou techniky pro optimální polohu dítěte v děloze. Na závěr projdeme rituálem "Ukončení těhotenství a porodu - zavírání kostí"