Pre a perinatální psychologie

Are babies conscious before they are born?

Máme možnost ovlivnit jejich vývoj?

Máme možnost ovlivnit jejich zážitek z těhotenství a porodu?

Je pro ně důležité, jak se matka cítí v průběhu těhotenství a porodu?

Zážitky z těhotenství a porodu navždy ovlivní matku i dítě. Je naprosto primární, aby se matka i dítě co nejdříve vyrovnali s negativními zkušenostmi a emocionální uzdravení mohlo začít. 


"Děti, které jsou při početí vítány, v průběhu těhotenství jsou součástí přípravy na jejich příchod a poté láskyplně rozeny do milujících rukou, začínají svůj život pozitivně. Pohlížejí na svět s obrovským zájmem a zvědavostí, jejich chování nám ukazuje, že se cítí bezpečně a vytvářejí pevnou vazbu se svými rodiči" 

David Chamberlain, Fascinující mysl novorozeného dítěte

Vědomé těhotenství - vědomé dítě

Jste to vy, kdo může ovlivnit vývoj vašeho dítěte tím, že mu vytvoříte optimální prostředí už v děloze. Způsob, jakým se rozvíjející nervový systém vašeho dítěte a mozek "spojí", má obrovský vliv na kvalitu jeho života. Žijeme ve velmi stresem zatížené kultuře, která pořád něco dělá. Není vždy proto možné mít idylické a jemné těhotenství. Existuje však mnoho způsobů, jak se s tím vypořádat a najít vnitřní klid. Zjistíte, že ve chvíli, kdy přijmete zkutečnot, že vaše dítě je vědomé, vše se změní. Komunikace s miminkem a pochopení jeho vývoje vám při vaší předporodní přípravě pomůže doplnit tak důležitý dílek do skládačky. Miminka jsou ovlivněny tím, co se děje uvnitř vás jako matky a těch, kteří se nacházejí ve vaší bezprostřední blízkosti - na vaší intimní oběžné dráze. Je čas přijmout, že naše ještě nenarozené děti mají také své vlastní zkušenosti a udělat vše pro to, aby jejich první domov byl domovem radostným a láskyplným. 


Relaxační hudba pro těhotenství a porod